Na školním hřišti byli k vidění například káně lesní, raroh velký, poštolka obecná, sova pálená, káně královské, orel skalní, orel stepní a další skvosty ze skupiny dravých ptáků, žijících v různých končinách zeměkoule.
Velkému zájmu se těšil orel skalní s rozpětím křídel v délce dva metry a dvacet centimetrů a ukázka, jak útočí na svou kořist, nebo neuvěřitelná letová rychlost sokolů. Ve středu pozornosti dětí bylo hlavně káně Harrisova. I těm nejmenším se dostalo příležitosti držet ho na ruce nebo také pózovat na hlavě děvčátka. Tento dravec je výjimečně inteligentní, velmi přítulný a dravý. Vydrží poměrně dlouho útočit na kořist a přestože je poměrně lehký, nemá ani kilogram váhy, dovede ulovit kupříkladu zajíce.
Celý program byl doprovázen poutavým a zábavným slovním doprovodem dvou zkušených sokolníků o životě těchto neobyčejných krasavic a jejich ochraně. Školáci i přítomné učitelky byli nanejvýš spokojeni.
„Bylo to zajímavé a poučné. Určitě není běžnou záležitostí pozorovat pohromadě tolik nádherných ptáků a vidět jejich krásný pohyb ve vzduchu. Být v bezprostřední blízkosti takového dravce vyvolává nevšední pocit. Člověk aspoň na chvíli jako by se ocitl v panenské přírodě,“ konstatovala zástupkyně ředitelky školy pro první stupeň Dana Kusinová.