Holubi tam trápí také jeho sousedy, on sám si prý už více jak rok píše e-maily se zákaznickou linkou majitele domů, zatím ale zbytečně.

„Navrhoval jsem například ať alespoň nad balkony v nejvyšších patrech, kde mám byt také já, namontují nějaké stříšky. Holubí lejna čistím na balkoně každý den, nemůžeme si tam ani pověsit prádlo, nic. Přitom za užívání balkonu platím v nájmu také, ale užívat ho vlastně nemůžu," říká David Janík.

Z jiného bytu v daném bloku se mezi tím ozývají rány jako když někdo bouchá do plechového hrnce. „Sousedka odhání holuby," podotýká k tomu muž a pokračuje: „Ničí nám tady okapy, střechu a další. Se zákaznickou linkou RPG si o tom píši rok, od doby, co jsem se přistěhoval, ale marně," dodává.

Firma RPG říká, že problém výskytu holubů vnímá a řeší všude, kde mají své nemovitosti.

„Vnímáme výskyt holubů jako problém ve všech městech a nejsme jediní majitelé nemovitostí, kterým tito ptáci přidělávají starosti. Věc se snažíme dlouhodobě řešit ve spolupráci s místními radnicemi, avšak je to bohužel běh na delší trať a okamžité řešení není," odpověděla k problému mluvčí firmy Kateřina Piechowicz.