V domově pro seniory Betania v Komorní Lhotce se začnou plést vlněné ponožky pro uživatele střediska Bethel v Českém Těšíně, které provozuje noclehárnu pro ženy a muže bez domova, nízkoprahové denní centrum a terénní program.

Spolupráce mezi oběma středisky je propracována do nejmenších detailů. „K nám do Bethelu se dostávají vybrané kusy oděvů, které občané zanesli do sociálního šatníku. Naši uživatelé je spolu se zaměstnanci pářou, získanou vlnu motají do klubek a vše se posílá do Komorní Lhotky,“ uvedl Marian Pindej, vedoucí střediska.

Pak již vše závisí pouze na obratných prstech obyvatelek domova pro seniory Betania v Komorní Lhotce. „Celkem máme deset uživatelek. Komu zdravotní stav dovolí, ten se na pletení ponožek tím či oním způsobem podílí. Pokud přímo nepletou, motají vlnu a podobně,“ popsala aktivity v Betanii, kterou řídí Petra Morcinková. „Ponožky se u nás nejen pletou, ale i háčkují. První páry už jsou na světě,“ doplnili pracovníci z Komorní Lhotky.

Středisko Betania v Komorní Lhotce patří k vůbec nejstarším zařízením, které Slezská diakonie uvedla do provozu – jeho činnost byla zahájena již počátkem roku 1992. Noclehárna střediska Bethel v Českém Těšíně má kapacitu celkem 30 lůžek (10 pro ženy a 20 pro muže). Teplé ponožky, které díky spolupráci s Betanií vzniknou, přijdou zdejším uživatelům vhod zejména v zimním období.