VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dukla je připravena přijmout první investory

V regionu dlouhodobě sužovaném nedostatkem pracovních míst je připravena další zóna, kde mohou začít působit noví investoři. Za hranicemi areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově pokračují rekultivace území pro další aktivity.

4.1.2014
SDÍLEJ:

Vizualizace možné podoby průmyslové zóny Dukla.Foto: Vizualizace

Společný projekt Havířova a společnosti RPG dospěl ke konci přípr2007. Celá lokalita byla následně přeměněna na zónu, kde budou moci své aktivity rozvíjet investoři v lehkém až středně těžkém průmyslu.

„Projekt jsme realizovali společně s městem, které postupně převzalo největší aktivitu na dalším rozvoji. My samozřejmě máme zájem na vzniku nových pracovních míst a Duklu proto rovněž nabízíme potencionálním investorům. Nadále také pokračujeme v rekultivaci dalších ploch za areálem Dukly," řekl mluvčí RPG Petr Handl.

Příprava zóny si vyžádala více než 200 milionů korun.

Areál bývalé havířovské černouhelné šachty Dukla se změní v průmyslový park.

„Původní předpokládaný rozpočet činil zhruba 250 milionů korun. V soutěži na zhotovitele se cena snížila o přibližně 40 milionů. Dnes je příprava zóny téměř dokončena, dodělávají se některé drobné práce. Zcela hotovo bude v březnu," potvrdil ekonomický náměstek havířovského primátora Eduard Heczko.

Přestože zóna bude oficiálně dokončena až na jaře, investorům je už nabízena delší dobu.

„Byli jsme ji prezentovat na dvou mezinárodních veletrzích a prostřednictvím agentur ji nabízíme investorům, kteří mají zájem v Havířově provozovat spíše menší výrobny. Dukla je umístěna ve středu hustě obydlené aglomerace, má kapacitně dostačující silniční i železniční napojení. Jde nám především o počet nových pracovních míst. V návaznosti na počet zaměstnanců jsme připraveni zavádět k Dukle linky městské hromadné dopravy," vysvětlil hospodářský náměstek Petr Smrček.

Vedení havířovské radnice i společnosti RPG, která pozemky vlastní, věří, že Dukla se nestane pouze průmyslovou zónou, ale že v lokalitě vznikne i prostor pro společenské či sportovní aktivity.

Autor: Libor Běčák

Místo události:
4.1.2014
SDÍLEJ:
Za obchodování s léčivy byl Vlastimil H. odsouzen k devíti rokům vězení.

Soud poslal překupníka s léky na devět let za mříže

Jiří Režnar vedl v posledních čtyřech letech Znojmo.

Režnar opět v Havířově

VIDEO: Oprava prvního z historických domů začne možná už příští rok

Karviná – Skoro 15 let zejí prázdnotou a chátrají a je to na nich vidět. Nejen zvenku, ale hlavně zevnitř. Vlhkost a plísně na každém kroku, všude nepořádek, zbytky zařízení, občas nějaká rozbitá okenní tabulka.

Představujeme prvňáčky z Petrovic, Marklovic, Závady a Bludovic

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Nadační fond městské firmy podpoří projekty občanů

Na kulturní, vzdělávací nebo sportovní projekty mohou organizátoři získat peníze z nového fondu, který založila Havířovská teplárenská společnost (HTS).

Karvinsko dnes společně zpívá koledy

Ve středu vpodvečer se sejdeme na náměstích, před kulturními domy, v parku či hospůdce a společně si zazpíváme čtyři známé koledy a k tomu tradiční vánoční písně jako třeba Rolničky, rolničky. Společné zpívání koled s Deníkem začíná přesně v 18 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT