Dům vzbudil pozornost lidí žijících v okolí vloni v létě. Město tam totiž plánovalo vybudovat tzv. sociální byty pro rodiny s dětmi. To ale u místních obyvatel neprošlo a na radnici přišla i nesouhlasná petice.

„Proč zrovna sociální bydlení a ne třeba dům pro seniory, vždyť ten by byl okamžitě zaplněný. Byty pro sociální bydlení by pro celou naši lokalitu znamenaly velký krok zpět,“ zněly argumenty lidí.

Po roce radnice přiznává, že další využití pro krásnou historickou budovu se nenašlo. „Samozřejmě si ale budeme smluvně hlídat i záměr, s jakým by dům případný zájemce kupoval. Určitě ve městě nechceme další ubytovnu nebo něco podobného, daných problémů už tak máme v Orlové dost,“ řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (Koalice politických hnutí NEZÁVISLÍ a Změna pro lidi).

close Historický dům v centru staré Orlové by město rádo prodalo. info Zdroj: Deník / Richard Kutěj zoom_in

Zájemci o koupi domu se přitom objevili už v minulosti. Jejich záměry byly opět sociální bydlení, kasino či centrum jógy a cvičení. Město ale tehdy dům neprodalo.

„Naše představa je, že by zde nejlépe mělo vzniknout zařízení či instituce, která by nějak sloužila lidem. O dalších záměrech vedení města ale nemáme informace, protože s námi nekomunikuje,“ vyjádřila se opoziční zastupitelka Petra Jenčmionková (ANO).