Toho se ujal havířovský primátor František Chobot a ředitel firmy Tchas Jaroslav Paclt. Ubytovací kapacita nového domova důchodců je 86 míst v 60 jednolůžkových a 13 dvoulůžkových pokojích. Z nich bude 14 určeno pro imobilní občany. Domov důchodců vyroste na ploše 1545 metrů čtverečních. Objekt tvoří tři křídla, která budou propojena centrální halou s komunikační sítí.

Kromě lůžkových pokojů s integrovaným sociálním zařízením stavba obsahuje také ambulantní část, a to včetně administrativního příjmu. Chybět nebude samozřejmě ani rehabilitační zařízení nebo kuchyně. Vysokou úroveň služeb má zajistit také kaple, vodoléčba, tělocvična nebo relaxační kout. Uvnitř areálu vyroste parkoviště pro 18 automobilů. Na pozemku se už provádějí terénní úpravy.

Celkové investiční náklady jsou odhadovány na 235 milionů korun. Stavba by měla být hotova nejpozději počátkem roku 2009. „Myslím si, že tento termín nejenže splníme, ale stihneme dokončit budovy ještě dříve,“ věří v rychlejší postup prací vedoucí provozu Stanislav Kraus.