Škarohlídkové, kteří neustále poukazovali na to, že zatímco v Čechách je menšinám umožněno instalovat dvojjazyčné nápisy, za hranicemi to opačně nefunguje, budou muset semknout patky. Radnice v polském Cieszynie totiž uvažuje o tom, že by ve svých ulicích instalovala orientační cedule v českém jazyce. České cedule by se tak mohly objevit nejen v ulicích, ale i na některých vybraných budovách. Zatímco v Českém Těšíně v těchto dnech dvojjazyčné cedule instalují, v Polsku by k tomu mohlo dojít v nejbližší době také.

Starostu Cieszyna Bogdana Ficka o zvážení této možnosti požádal jeho český protějšek Vít Slováček. „Myslím, že tím by se ještě prohloubila spolupráce našich měst. Tuto potřebu si také žádají stále častější návštěvy českých občanů v Cieszynie a značení v českém jazyce ulehčí našim turistům orientaci v tomto městě,“ uvedl Slováček. Polská strana údajně odpověděla, že v současné době tamní radnice připravuje nový systém značení v Cieszynie, který počítá s rozmístěním dvojjazyčných informačních tabulí v českém i polském jazyce. Cieszyn tak bude nejspíše prvním polským městem, jehož ulice budou označeny i česky.

„Nám instalaci dvojjazyčných cedulí ukládá zákon o obcích, jelikož více než deset procent našich občanů se hlásí k polské národnosti. Na polské straně Těšínska neexistuje česká menšina, proto je to pro nás z jejich strany projev dobré vůle,“ komenoval rozhodnutí radnice v Cieszynie českotěšínský místostarosta Stanislav Folwarczny.