Šest týdnů se zejména po nocích bavili lidé v Bohumíně hledáním ukrytých schránek s tričky s ekologickými motivy. Šlo o soutěž Třiď a bav, kterou s myšlenkou propagovat třídění odpadů a ekologii pořádala zdejší radnice.

„Bylo to velké dobrodružství i pro nás, kteří jsme vymýšleli úkoly a hledali po městě místa, kam schránky umístíme," řekla v sobotu mluvčí bohumínské radnice Lucie Kolková.

To už probíhalo velké finále soutěže. Dělo se tak na party v Hobbyparku, kde se propagace třídění odpadů spojila s oslavou Halloweenu. Výherce z řad úspěšných hledačů tam losoval místostarosta Igor Bruzl a ti šťastní si odnesli mobil, tablet a notebook.

„Bylo to hodně zajímavé a dobrodružné. Šlo o pěkný nápad a moc se nám ta hra líbila," řekla pak jedna z výherkyň, Kamila Hlobilová.

HLEDALO SE I V BAHNĚ

Finále hry Třiď a bav se patřilo poučení o třídění i volné zábavě. Zdroj: Deník/Richard Kutěj Další pokračování takové akce by uvítala Dana Buglová. „Bylo to i dobrodružství. Zrovna nás nachytala při hledání v noci městská policie. Bylo to u nemocnice. Když jsme jim ale řekli, že hledáme kešky, nechali nás a odjeli," smála se při vzpomínkách na akci.

Pád do bahna zase při hledání zažila skupinka Dariny Kozikové. Ale i ona na soutěž vzpomíná jen v dobrém. „Mimo jiné jsem tak objevila i zajímavá místa, o kterých jsem do té doby ani nevěděla, že je ve městě máme," pochvalovala si.

PŮLNOCI ODTAJŇOVALY NOVÉ ÚKOLY

Soutěž Třiď a bav se fungovala na bázi tzv. geocachingu. Radnice vždy v pátek po půlnoci na svém facebooku vyhlásila souřadnice míst s ukrytými schránkami a další indicie, které hráče měly přivést k cíli. Do akce se zapojily desítky rodinných i přátelských týmů i jednotlivců a mnozí z nich vyráželi hledat už hned po půlnočním vyhlášení.

Sobotní akce pak patřila i dětem a zmíněném Halloweenu. Na ekologii se ale nezapomínalo ani zde. Ostatně, zábavnému poučení o třídění odpadů patřilo celé jedno velké stanoviště.

„Máme zde různé expozice, vysvětlujeme a radíme vše potřebné a je tady i zábavná část, soutěže, nafukovací skákací kontejnery, skákací hrad v podobě popelářského auta, či rodeo eko láhev," uvedl za organizátory ekologického stanoviště Emanuel Janda.