Experti na energetiku z ČEZ Adademie postupně navštěvují města v celé republice a ve dnech 21. až 23. května zavítají na sever Moravy a do Slezska.

V úterý 21. května budou od 8 do 17 hodin v zákaznickém centru ČEZ ve Frýdku-Místku (J. V. Slávka 2177), ve středu 22. května od 8 do 16 hodin v zákaznické centrum ČEZ v Karviné (Fryštátská 47) a ve čtvrtek 22. května od 8 do 17 hodin v zákaznické centrum ČEZ v Ostravě (Nádražní 32).

Stavba vysokorychlostní trati. Ilustrační foto.
Už se ví, kudy Karvinskem pojedou rychlovlaky do Polska

Od 9 a 15:30 chystají experti odborné přednášky o energetice, které lidem pomohou zorientovat se v aktuální situaci trhu s energiemi a zasadí energetiku do širšího evropského i světového kontextu.

Velmi populární část ČEZ Akademie se ve všech městech týká podvodného jednání některých firem, které v energetice působí a snaží se využít důvěřivosti zejména starších občanů. Odborníci z akademie proto seniorům poradí, na co si dát pozor, aby energošmejdům nenaletěli.

Na dotazy občanů odpoví odborníci z ČEZu.Na dotazy občanů odpoví odborníci z ČEZu.Zdroj: ČEZ Akademie

„U domácností v Česku je stále obrovský potenciál významně ušetřit za energie pomocí dobře rozmyšlených úsporných kroků. Zateplení, výměna oken, pořízení fotovoltaiky, to všechno jsou opatření, která mohou snížit spotřebu o desítky procent. ČEZ Prodej má s tématikou úspor dlouholeté zkušenosti a navíc řadu odborníků, kteří umí fundovaně posoudit situaci konkrétní domácnosti. V rámci roadshow se každý může přijít poradit, jak do budoucna platit méně,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Vodojem Alžbětinky v Jablunkově.
Písečná: nový vodojem za 30 milionů s téměř čtyřnásobnou kapacitou

Pro zpestření si mohou návštěvníci nebo jejich čekající děti vyzkoušet speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren (brýle jsou vhodné pro děti od 12 let). Všechny přednášky i poradenství jsou zdarma, není nutná registrace předem.