A jak to tedy vypadá? Například v Karviné se snaží držet většinu cen sportovních služeb dostupných pro veřejnost i sportovní oddíly.

Areál bývalého Dolu Dukla v Havířově-Dolní Suché je už roky zlikvidovaný a vyklizený. Zůstala jen historická jedna budova a šachtice pro kontrolovaný vývod metanu na povrch. Opodál stojí nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke.
Třídírna odpadu u Havířova na Dukle? I po letech je projekt CEVYKO „u ledu“

Správce karvinských sportovišť - společnost STaRS - v současné době neplánuje razantně zdražovat, jak to dělají jiná města v České republice. Ne všichni správci sportovišť na Karvinsku ale zdražují.

„Naší snahou je v maximální míře zajistit dostupnost sportovních služeb STaRSu pro všechny občany, kteří mají chuť a čas sportovat. Podporujeme sportovní oddíly, ale také širokou veřejnost. Jen minimální nárůst cen se promítne pouze ve spojitosti s aktivitami Sport studia, kde se cvičí pilates, SM systém a probíhá kurz diastázy. Ostatní ceny týkající se kurtů badmintonu, tenisu, squashe, cvičení ve fitness, návštěvy sauny zůstávají stejné,“ uvedl primátor města Jan Wolf.

Dražší vstupné do aquacentra

O něco více zaplatí návštěvníci bohumínského aquacentra. „Zatím jsme zvýšili vstupné jen do aquacentra a to zhruba o pět až osm procent. U zimního stadionu počítáme se zdražením v příští sezoně,“ uvedl jednatel městské společnosti Bospor Bohumína Jan Resler.

V budově bývalého autosalonu Renault v Bohumíně-Pudlově je už tři roky uskladněný toxický odpad přivezený z Polska.
V Bohumíně je stálé toxický odpad z Polska. Nikdo neví, kdy si ho odvezou

Mírný nárůst cen hlásí v Orlové, kde sportoviště provozuje společnost SMO Orlová. „Ceník máme upravený od nového roku, je tam mírné zvýšení cen ve wellness centru,“ přiznal ředitel společnosti SMO Orlová Libor Tannhäuer.

Naopak v Českém Těšíně zatím nezdražovali. Město nemá velký krytý bazén a firma Správa účelových zařízení provozuje sportovní halu, zimní stadion, malé krytý bazén na jedné ze škol a venkovní sportoviště s umělým povrchem na Frýdecké ulici. „Nezdražovali jsme,“ uvedl ředitel SÚZ Edvard Huczala.