Členka poslanecké frakce Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice seznamovala posluchače sprostředím Evropského parlamentu. „Myslím si, že zprostředí vBruselu by si měli vzít příklad všichni naši politici. Hlavně zkultivovaného projevu všech zúčastněných, kdy se různé problémy a názorové střety řeší opravdu na vysoké úrovni. Stačí menší netaktnost a poslanec je důstojně upozorněn na nevhodnost chování a připomene se mu možnost vykázání, tak jak se to naposledy stalo italské vnučce Mussoliniho,“ řekla Flasarová.

Ta uváděla příklady zjednání, ale ve své přednášce nejvíce zaujala tématy týkajících se rovných šancí žen a mužů. Studenty velmi překvapil její návrh na zřízení ministerstva pro ženy a rodiny sdětmi. Europoslankyně se také zmínila o velmi vstřícném postoji Portugalska k problematice migrační a azylové politiky vůči České republice. Flasarová studentům vřele doporučovala účast při odborných stáží vjednotlivých institucích Evropské unie pro studenty.

„Přednáška byla určitě zajímavá. Zarazilo nás jen to, že i přes upozornění, že jsme vyšší odborná škola, tak se často ptala, co budeme potřebovat kmaturitě a ne absolutoriu. Na hodně otázek odpovídala tak, že převedla dotaz na své zaměření týkající se rovnoprávnosti žen, což nás částečně zklamalo,“ řekli po skončení přednášky studenti.