Radostně pobíhala mezi hasiči, kteří ji zachránili a svou paničkou. Fenka Mia spadla v úterý odpoledne do desetimetrové hloubky nedaleko petřvaldského cvičáku, na záchranu museli dorazit hasičští specialisté.

Rok a půl stará kříženka Mia spadla nedopatřením do šachtice z betonových skruží, která je nedaleko volně přístupného cvičiště pro psy.

„O záchranu se postarali hasiči z orlovské jednotky společně s lezci z karvinské stanice. Na místě byla nezbytná lezecká technika,“popsal mluvčí moravskosleszkých hasičů Petr Kůdela.

Práce to nebyla snadná.

„Hasiči museli nejdříve odstranit pomocí lana vzpříčenou polovinu těžkého betonového poklopu, který byl zaklesnut v šachtici několik metrů hluboko. Pak už karvinský hasič-lezec slanil až na dno šachtice, kde Miu uvázal a ostatní jí rychle vytáhli na povrch,“ popisuje dále mluvčí hasičů, kterým pak zachráněný psík i poděkoval svou radostí.

„Větší radost než majitelka, která celou záchranu bedlivě sledovala, projevoval zachráněný tvor, pobíhající vesele mezi hasiči a ženou,“ dodal Kůdela.