První festivalový den nabídne hlavní program u bývalého dolu Gabriela a částečně ve staré Orlové. Na Gabriele budou hosty talkshow 7 pádů Honzy Dědka herci Veronika Žilková a Marek Taclík.

Filmové melodie zazní v podání symfonického orchestru Májovák Karviná, který zahraje skladby z filmů jako je Armageddon, Piráti z Karibiku, Mission Impossible nebo Avangers.

Snímky z místa napojení silnice vedoucí z Karviné na nový obchvat z pátečního rána. Odpoledne už se jezdilo v obou směrech.
Už bez semaforu! Na novou silnici najedou řidiči v Karviné bez omezení

Další část sobotního programu je připravena také ve staré Orlové. V římskokatolickém kostele vystoupí skupina We are Domi, která letos reprezentovala Českou republiku na světové hudební soutěži Eurovision Song Contest.

Ve fun zóně pro děti i dospělé se můžou fanoušci setkat se známými hvězdami televizních pořadů. V rámci festivalu bude také slavnostně otevřena nová naučná stezka v zámeckém parku v Orlové.

Jan Rafaj viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel Heimstaden na setkání zástupců výrobců tepla, primátorů a starostů měst a obcí a zástupců nájemního bydlení v sídle Moravskoslezského energetického centra v Ostravě, 25. srpna 2022.
Šéf Heimstaden Rafaj: Zdražení nájmů chceme držet pod úrovní inflace

Nedělní program nabídne zájemcům možnost účastnit se komentovaných prohlídek po pohornické krajině, a také některých areálů dolů. Na tyto prohlídky bude nutné se předem registrovat prostřednictvím odkazu, který bude zveřejněn na události na FB.

Po celou dobu konání festivalu budou posíleny autobusové spoje z Ostravy, Karviné i Havířova. Zároveň bude mezi starou Orlovou a areálem dolu Gabriela zajištěna pravidelná kyvadlová doprava.