Loni se pro Filipa skrze transparentní účet vybíraly peníze na elektrický vozík. Vybrala se většina, zbytek doložil iniciátor sbírky Tomáš Kozma s přítelkyní. Tomáš Kozma s pomocí týmu stolního tenisu KLUBsten Karviná letos založil další transparentní účet, kam lidé opět posílají peníze na pomoco Filipovi. A na co se vlastně přispívá?

„Delfinoterapie. Ta je pro Filipa velké přání. Delfíni jsou takoví andělé moře a vyslanci spirituálního světa. Filip, ačkoli je fyzicky nemocný, je duševně velmi vyzrálá bytost a určitě ví, proč si přeje zrovna setkání s nimi. Může s nimi navázat spojení, které mu zanechá určitou stopu uvnitř a jeho fyzické zdraví by se mohlo zase o něco zlepšit,“ vysvětluje Tomáš Kozma účinky terapie s delfíny, která se odvíjí především od silné motivace a radosti.

Veřejnost na tuto výzvu reaguje poměrně intenzivně a lidé neváhají přispívat. „Vždy jsem věděl, že mezi námi existují lidé, kteří mají otevřená srdce a pomáhají druhým, ale rozhodně jsem nečekal takovou obrovskou odezvu od veřejnosti. Mám z toho obrovskou radost, “ komentuje Kozma postoj běžných lidí k těm, co mají nějaký handicap.

Účet už se plní

Transparentní účet na pomoc Filipovi byl založen 27. března. Výzva byla zveřejněna i na sociálních sítích a již 29. března bylo na bezmála 26 tisíc korun. Pro Filipa by bylo nejlepší, kdyby podstoupil delfinoterapii již letos v září, kdy se nachází jediný nejvhodnější termín vzhledem k jeho fyzickému a zdravotnímu stavu.

„Nemám sebemenší pochyby, že se podaří finance nasbírat. Věřím v dobrotu lidí,“ svěřuje se na závěr Tomáš Kozma.

Libovolnou částku může každý dobrovolný dárce poslat na transparentní účet: 2301604675/2010.