Filmy, které klub promítá, se dají označit jako vybrané filmové lahůdky a spojuje je jedno. Chodí na ně pospolu všechny generace, točí je světově uznávaní tvůrci, mají úspěch u kritiků i filmových fanoušků v celém světě, v distribucích běžných českých kin na ně ale narazíte málokdy.

Filmový klub právě zahájil další sezonu. Ve středu 13. září uvede snímek Na mléčné dráze. Ten natočil svérázný režisér Emir Kusturica. Hlavní ženskou roli ztvárnila krásná Monica Belluci a jde o divokou komedii, která se odehrává ve válečné zóně, kde se kráska ukrývá před zlověstným nápadníkem a zamiluje se do ní mladík, který nebezpečnou oblastí putuje na oslu a vozí lidem mléko.

O týden se hraje francouzský snímek Život za život. Vše začíná řáděním surfařů na bouřlivém moři. Když se v noci vracejí domů, dojde k nehodě, začíná drama a boj o život, a v Paříži mezi tím čeká jistá žena na transplantaci orgánu.
Neruda. Tak se jmenuje film, který vychází ze skutečných událostí. Hraje se ve středu 27. září, děj se odehrává v Chile v roce 1948 a popisuje tehdejší osud básníka Pabla Nerudy, který se musí se svou ženou skrývat před policii a státem, protože si dovolil kritizovat komunisty.

Filmový klub Karviná promítá ve středy v kinosále Regionální knihovny Karviná-Mizerov, již roky se začíná tradičně v 17 hodin a 30 minut, veškeré další informace jsou na webu: filmovyklub.rkka.cz.