Filozofská historie aneb revoluční rok 1848. Tak se jmenovala další ze speciálních akcí Zámku Fryštát v Karviné, který své návštěvníky v sobotu zavedl do daných dob.

Herci z Liberce předvedli dobové tance i scénky inspirované románem Filozofská historie Aloise Jiráska, Spolek elegantních dam z Brna předvedl oblékání šlechtičny a malou módní přehlídku s výkladem o róbách z daných let.

„Těmito akcemi se snažíme přilákat na náš zámek i návštěvníky mimo region, promujeme je třeba také na Opavsku a na Olomoucku, samozřejmě na nich ale vždy moc rádi vítáme i místní zájemce. Dnešní akci pořádáme v rámci oslav 750 let města i 100 let od založení naší republiky a rok 1848 jsme vybrali symbolicky záměrně. Byl to 1. rok, dovolím si říci, kdy došlo k politické emancipaci českého národa, který dal o sobě politicky vědět,“ podotkl kastelán Zámku .

Další specifickou akci chystá zámek na sobotu 25. srpna. Veškeré informace o časech prohlídek i další zjistí zájemci také na zámeckém webu: zamek-frystat.cz.