Mottem letošního ročníku je Galerie snů. „Finalistky si skutečně v průběhu soutěžního večera budou v jedné disciplíně reálně něco snít," vysvětlil hlavní organizátor Libor Lenčo.

Organizátoři soutěže slavnostně předali dar tělesně postiženému studentovi Michalu Procházkovi, konkrétně šek na 10 tisíc korun k pořízení digitálních sluchadel a příslušenství.

Mezi soutěžícími dívkami jsou také Slovenky a Polky. Moderátorem večera bude Jan Čenský a mezi vystupujícími hosty budou Josef Laufer, Patricia Janečková, Ewa Farna a Vladimír Hron.

Dívky se po výběrových kolech zúčastnily společného soustředění a přípravy na finálový večer. Jak Lenčo přiznal, dívky museli v jednu chvíli zachraňovat hasiči.

Při společné exkurzi do starých ostravských vysokých pecí v Dolní oblasti Vítkovic totiž celá skupina uvízla v proskleném výtahu.

„Hasiči byli na místě do pěti minut a jednu po druhé z výtahu ochotně evakuovali a každou osobně doprovodili do bezpečí. Já byl z výtahu evakuován poslední asi po hodině a deseti minutách, ale narozdíl od dívek mi mě už hasiči tak nadšeně nedoprovázeli," popisoval situaci Lenčo s tím, že díky této události získali vstupenky pro všechny dívky na koncert kapely Kryštof.

Miss Reneta bude známa v pátek večer. Soutěž se koná od 19 hodin v havířovském KD Leoše Janáčka, jehož velký sál je vyprodán tradičně dlouho dopředu.

Soutěž Miss Reneta, kterou pořádá Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, se v průběhu let stala prestižní přehlídkou a soutěžící děvčata jejím prostřednictvím odstartovala svou kariéru.

Například Zuzana Jandová se stala Miss ČR 2009, Zuzana Putnářová byla 1. vicemiss ČR, Radka Kocurová se stala 2. vicemiss ČR, Renata Langmannová se stala Miss ČR 2006, Hana Věrná získala titul 2. vicemiss ČR a 1. vicemiss Reneta 2010 Tereza Chlebovská byla v roce 2012 Českou Miss.