Navržená podoba fotbalového stadionu v Karviné.

Více než 80 milionů korun na ni přispěje Evropská unie, dalších 110 milionů půjde ze státní kasy. Druholigový tým, který povede nový trenér Jozef Weber, tak velkou část sezony 2014/2015 odehraje na kovonském stadionu.

Deníku to potvrdil předseda MFK Karviná Jan Wolf.

„Výběrové řízení na dodavatele této nadlimitní zakázky už běží. Záleží, kdy tato administrativa skončí a kdy se podepíše smlouva. Bylo by fajn, kdyby se koncem září začalo," předpokládá Wolf.

Je rád, že se Regionální rada Moravskoslezsko rozhodla podpořit tuto investici 82 miliony korun. Informace se na veřejnost dostala ve čtvrtek.

„Dotace městu pokryje až 40 procent způsobilých výdajů, které činí 205 milionů korun," potvrdila ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko Kateřina Dostálová.

Stadion dostane zcela novou vstupní budovu, opraví se hlavní tribuna a dostavovat se budou vedlejší ochozy, což zvýší kapacitu stadionu a podle Dostálové také přinese větší komfort sportovcům i divákům. Momentálně má stadion výjimku na provoz do roku 2015.

„Na stadionu se pohodlně usadí až 4862 lidí, tedy o téměř čtyři tisíce více než nyní. Fotbalisté získají potřebné zázemí, sportovní fanoušci pohodlí a lepší služby. Město zde chce pořádat také kulturní akce," říká Kateřina Dostálová.

To ale nejsou veškeré opravy a úpravy. Stadion bude mít vyhřívaný trávník, větší parkoviště, zeleň a okolní infrastrukturu. Tato modernizace umožní splnit podmínky fotbalové asociace pro 1. a 2. ligu. Tyto úpravy půjdou z peněz meziresortní komise, která na to blokuje 110 milionů korun.

Zároveň s vrcholícími přípravami na rekonstrukci začnou úpravy kovonského stadionu, kde by tým měl hrát svá ligová utkání od konce září, či od října.

„Upravíme kapacitu tribuny, která je momentálně asi 800 lidí, další prostor pro diváky bude za brankou naproti hlavní tribuně," vysvětlil předseda MFK Karviná Jan Wolf. Nový karvinský stadion bude nejmodernější v regionu.