Staré a nevyužívané skateboardové hřiště za karvinským krytým bazénem se promění v moderní freestyle areál. První etapa obnovy skateboardového hřiště již běží a pracují na ní za peníze Nadace OKD a města dobrovolníci ze sdružení Wheel klub.

Líbí se vám nová podoba skateparku v Karviné? Hlasujte v anketě.

Nadšenci, kteří propadli tomuto sportu, budují pod odborným vedením a podle projektu 12 kompletně nových dřevěných překážek.

„Překážky vymýšlíme sami, kopírujeme nejnovější trendy freestylového sportu a pořádně je otestujeme na závodech 12. září,“ řekl David Chrapek z Wheel klubu s tím, že kromě placených odborníků pracuje denně na stavbě asi 30 dobrovolníků z klubu a současná investice dosáhne 110 tisíc korun.

Karviná chce získat na dotacích 40 milionů

Toto je ale jen první krok. Město začlenilo tento zbrusu nový celoroční areál pro adrenalinové sporty (skateboardy, koloběžky, speciální malá i horská kola a v zimě snowboardy) do balíku karvinských projektů, které by mohly získat asi 40 milionů korun z Evropské unie (Integrovaný plán rozvoje města v rámci ROP Moravskoslezsko).

"Podmínkou pro faktické získání peněz na Adrenalinové centrum Karviná je hotová dokumentace ke stavbě pro územní řízení, a to do konce roku. Pracujeme na tom,“ řekl primátor města Tomáš Hanzel.

Velký projekt vyřeší plochu za bazénem komplexně: celoročně přístupný areál by měl propojit dvě okrajové ulice, měl by sloužit jako odpočinková zóna se spoustou zeleně a možností relaxace včetně freestyle vyžití na světové úrovni. Pamatuje se tu na krytou halu pro adrenalinové sporty.

"S Wheel klubem spolupracujeme pravidelně, v současnosti jejich akce probíhají většinou na městském zimním stadionu, areál venku rozhodně obohatí nabídku městských sportovišť, protože taková tady prakticky nemáme a zájem veřejnosti je velký,“ řekl Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná, která provozuje městská sportoviště.