Záplavy v roce 2010 ukázaly, že ochrana autostrády a okolních pozemků před velkou vodou je v úseku Pudlova a Starého Bohumína poblíž bunkru MO-S5 Na Trati nedostatečná. Ředitelství silnic a dálnic našlo finance na její vylepšení a už za čtrnáct dnů začne pracovat na navýšení protipovodňových zdí. Kvůli tomu bohužel zůstane mimo provoz jedna z nejoblíbenějších cyklotras v Bohumíně, kterou během sezony využívají tisíce lidí z celého regionu. Vedení města o tom informovali zástupci stavební firmy.

Zdroj: Youtube

„Z dlouhodobého hlediska je tato investice pro Bohumín nesporným přínosem, krátkodobě nám však omezí cyklistickou dopravu. Trasa, která je z hlediska turistiky ve městě zásadní, je jedinou přístupovou cestou pro stavební techniku. Firma již avizovala, že práce na protipovodňových opatřeních potrvají zhruba osm měsíců, stezka tedy bude uzavřena až do konce letošního roku,“ potvrdil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Z bývalého obchodu a hospody U Cikánky je už několik let zdevastovaný objekt. Březen 2024.
Ostudy Karviné, 5. díl: Obchod i hospoda U Cikánky. Dnes další vykradená ruina

Město se nyní snaží najít alternativní trasu alespoň pro cyklisty. „Bruslařům bohužel nemáme jak zajistit náhradní řešení. Kola by teoreticky mohla projet přímo po břehu řeky Odry, v příštích dnech budeme zjišťovat aktuální stav trati. Pokusíme se také se stavební firmou vyjednat provoz po cyklostezce alespoň o víkendech, kdy se na navýšení protizáplavových zdí nebude pracovat a technika bude stát,“ přislíbil Macura.

Kolonie finských domků v Doubravě.
Co bude s obyvateli finských domků v Doubravě? Obec je od Heimstadenu nekoupí

Na uzavření cyklotrasy upozorní turisty dopravní značení, a to v obou směrech. „Stezku nemůže stavební firma zahradit pomocí závor nebo zátaras, protože na ni bude najíždět technika. A protože dopravní značka není zeď, stavbaři se obávají, že lidé nebudou značení respektovat a na trasu se i přes zákaz vydají. To by mohlo mít fatální následky na jejich zdraví a život. Na stezce bude neustále operovat plně naložená stavební technika, v některých místech je omezený výhled a není těžké si domyslet, jak by asi dopadl takový střet s cyklistou,“ varoval závěrem místostarosta.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Průmyslová zóna v Dolní Lutyni projde průzkumem. Dohoda chrání přírodu

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek