Podle informací ze sociálních sítí tam lidé v autech v pondělí čekali v některých případech až hodinu a půl. Deník se vydal zmapovat situaci v místě v úterý dopoledne.
Podle strážníků, kteří na místě dle potřeby řídili dopravu, to bylo o něco lepší než v pondělí, přesto se čekací doba pohybovala okolo hodiny.
„Fronta se pohybuje, dá se to. I tak si lidé ale počkají možná až hodinu,“ řekl strážník.
„Přijel jsem před devátou, a jak vidíte, jsem těsně před bránou, takže ještě tak deset minut,“ prozradil pět minut po desáté hodině pan Václav, kterého na test poslal jeho ošetřující lékař.
Rezervace vše urychlí
Podle mluvčí Nemocnice Třinec Ireny Sikorové Nožkové stojí za problémy nárůst lidí v karanténě.
„Také hodně školáků je v karanténě a rodiče s dětmi musí přijít na PCR test. Přestože máme rezervační systém, mnoho lidí chodí se žádankou od lékaře bez objednání a toto pak zdržuje. Faktem ale je, že rezervační systém máme plná. Teď (úterý v poledne – pozn aut.) máme volné termíny až v pátek,“ řekla mluvčí nemocnice.
Zařízení už zveřejnilo aktuální informace na svých webových stránkách a facebooku. „Ve středu, v sobotu a neděli budeme brát pouze žadatele na indikaci lékaře a z hygieny a pouze registrované,“ tvrdí mluvčí nemocnice. Odběrové místo na PCR testy u třinecké nemocnice finguje denně od 7 do 15 hodin.
„Ve 14 hodin ochranka frontu ukončí, a nově příchozí posílám pryč, pokud nejsou objednaní. Zhruba tu hodinu nebo i déle se pak otestují ti, kdo zbyli,“ dodal Irena Sikorová Nožková.
V Třinci jsou ještě další dvě mobilní odběrová místa. Proč tedy většina lidí chodí na testy do nemocnice? „Ta mobilní místa neberou žádanky od hygieniků a více se zaměřují na samoplátce. A lidé asi více důvěřují odběrovému místu v nemocnici, proto chodí k nám,“ myslí si mluvčí nemocnice.