MFK Havířov – TJ Háj ve Slezsku 3:1 (1:1)

Přímý postup Havířované nedávno v Bohuslavicích propásli, ale administrativní ještě nemusí. Pokud se odhlásí některý z klubů z vyšší soutěže, budou prý mít Indiáni o dodatečný postup zájem. „Z tohoto pohledu je naše vítězství nad Hájem značně důležité,“ upozornil předseda havířovského klubu Libor Pristáš. Havířov se na dálku pere s dalšími moravskými týmy z ostatních krajských přeborů. Pokud skončí na druhém místě tabulky a bude mít na svém kontě více bodů než konkurenti, obrátí se svaz s nabídkou dodatečného postupu právě na něj. A možnost, že se kluby z vyšších soutěží skutečně odhlašovat budou, tady rozhodně je. Hodně týmů totiž sužují finanční problémy, hlavně ty severomoravské.

Tři kola před koncem měli Havířovští ideální možnost odskočit Háji ve Slezsku. Rozdali si to na „férovku“ ve vzájemném zápase a o zisku tří bodů pro domácí se rozhodlo až ve druhé půli. V té první to nebylo ze strany domácích nic moc. Háj působil fotbalověji, diktoval tempo hry. Havířované působili naopak zakřiknutě. Jediné štěstí pro ně bylo, že Háj nebyl nebezpečný v koncovce. Několik slibných akcí skončilo mimo a standardní situace si domácí obrana pohlídala. Ve 20. minutě se dostali domácí do vedení. Obrana Háje zazmatkovala a jeden z beků nešikovně fauloval v pokutovém území Kisela. Nařízenou penaltu proměnil Lakatos a Havířov vedl. Ale i hosté kopali po ruce Jílka pokutový kop. Matěj ho rovněž proměnil – 1:1. Do druhého poločasu nastoupil po dlouhotrvajícím zranění poprvé na jaře do obrany René Bielan.

Jeho pobyt na hřišti byl citelně znát. Tento hráč dovedl skleslý tým vyburcovat a hnát za úspěchem. V úmorném vedru hostům navíc znatelně docházely síly. Indiáni sice nehráli nijak oslnivě, ale už to byli oni, kdo určoval dění na hřišti. V 68. minutě se dostal k odraženému míči Punčochář a jako první se trefil ze hry – 2:1. Oživení do domácích řad přinesl také příchod Štvrtni. Ten hned po nástupu na trávník orazítkoval hlavou břevno, ale hlavně rozpohyboval útok, který začal unavené obraně hostů dělat stále větší problémy. Vyústěním tlaku byl další gól Punčocháře na 3:1. „Dnes můžeme být spokojeni hlavně s body. Ty jsme vykopali v lepší druhé půli. Někdy se mi zdá, že by se měli hráči zamyslet nad svým přístupem k zápasům. Fotbal hrát umí, na nejdůležitější zápasy se dokáží připravit, ale u jiných jako by neměli úctu k soupeři,“ hodnotil jarní vystoupení Havířova jeho předseda Libor Pristáš.

Branky: 68. a 80. Punčochář, 19. z pen. Lakatos – 28. z pen. Matěj. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 1:3, diváci: 580. Havířov: Miklas – Vlček (46. Bielan), Jílek, Košťál, Dedek – Schimke (77. Kroužek), Miczka, Lakatos, Kisel – Punčochář, Kozel (65. Štvrtňa).