Akce je to mezinárodní, i proto si budou lidé moci prohlédnout auto i motoveterány, s nimiž jejich majitelé přijedou z Polska. Díky spolupráci se Slezským železničním spolkem se podařilo organizátorům zajistit dopravu návštěvníku z ostravského nádraží Střed do Petrovic u Karviné a Zebrzydowic.

Od vlaků do motokrosového areálu bude jezdit historický autobus. Jízdní řád na je na stránkách akce a na www.petroviceuk.cz.

A co dobrého bude k snědku?

„Připraveny budou tradiční regionální pochutiny a nápoje z našeho příhraničí, které připraví české i polské restaurace, pivovary a další regionální producenti potravin. Součástí bude i bohatý doprovodný program, např. Ukázky vaření kuchařským mistrů, a hudební produkce v podání kapel a umělců z našeho regionu a celá řada dalších atrakcí pro malé i velké,“ zve za pořadatele starosta Petrovic u Karviné Marian Lebiedzik.

Za všechny můžeme zmínit zpěvačku Kaczi, kapelu Izabel, Petr Muk revival, Petr Muk revival, Absolut, Nadolzianie a další.

Jízda veteránů a módní přehlídka

Jízda veteránů startuje v sobotu v 11 hodin od pivovaru polském Těšíně. V půl druhé odpoledne by měla kolona dorazit na Zámeček v Petrovicích, kde bude připravena modní přehlídka v retro stylu. Jak prozradil jeden z organizátorů jízdy veteránu Marcin Lipski, nabídne k prohlídce svůj starý cadillac, ve kterém pojedou Elvis Presley a Marylin Monroe.

Souběžně s touto akcí bude probíhat na nádraží ve Fryštátě, které skupina ze spolku S.O.S. Karviná zachránila před demolicí a pracuje na jeho opravě, probíhat bleší trh. Na nádraží se lideé dostanou vlakem ze Zebrzydowic. „Na večer je připraven koncert Slezského tria,“ prozradil za organizátory Radim Kravčík.