Majitele a manažery hotelů to pochopitelně potěšilo. „Ještě aby chodili lidi,“ říká Pavlína Gajová, ředitelka hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova. Ten je součástí SKI Mosty, kde se v zimě lyžuje, v létě funguje bobová dráha, trampolíny a nově také sedačková lanovka.

Hotel Troyer v Trojanovicích opět zahajuje provoz.
Hotely vyhlížejí otevření welness, už se nemohou dočkat klientů

„Terasa s výdejovým okénkem už je pár týdnů otevřená, návštěvnost je slušná. Lidé jsou ale o víkendu, během týdne je prázdno,“ řekla. Radost má samozřejmě i z toho, že může otevřít provoz masáží a saunu. „Když bude zájem, není problém. Je to ale na objednávku,“ dodává. Pokud jde o prázdninové pobyty v hotelu, má už rezervace na léto ze tří čtvrtin plné.

Hotely mají zámky na dveřích prakticky od 22. října loňského roku. Pak sice mohly mít asi dva týdny otevřeno, ale o poloviny prosince až dosud byly pro veřejnost zavřené.

Jak se blížila šance, že vláda konečně dovolí otevřít hotely, začaly v mnoha oblíbených horských střediscích drnčet telefony se zájemci o ubytování, především během letních prázdnin. „Tento týden je fakt hektický. Lidi objednávají pobyty, které u nás nabízíme formou balíčků. Vše je na našich webových stránkách,“ řekl Deníku Petr Masopust, manažer horského hotelu Exelsior v Dolní Lomné.

Hotel Troyer v Trojanovicích opět zahajuje provoz v pondělí 28. května 2021.
Za krásou do Beskyd. Trojanovický hotel Troyer se už připravuje na otevření

Dodal, že začíná také sezona odložených svateb. Hlásí se jak páry, se plánovaly vzít loni, ale i ty, které přeložily svatbu ze začátku letošního roku. Jak dodává Petr Masopust, volná místa ještě jsou, ale má zájem, neměl by s rezervací váhat.

Ještě otevřít hranici s Polskem

Přípravy na pondělní otevření finišují i ve čtyřhvězdičkovém hotelu Zámeček Petrovice. „Strašně moc se těším. My jsme to otevření tak trochu předpokládali, už jsme se na to připravovali, takže víkend až tak hektický snad nebude. Otvírat budeme i naše krásné wellness. Ještě bych potřebovala, aby otevřeli hranici s Polskem, protože Poláci tvoří významnou část naší klientely,“ posteskla si majitelka Zámečku Petrovice Jolanta Burkotová.

Dolní oblast Vítkovice je unikátem svého druhu. Takto to tam vypadalo v sobotu 29. května 2021.
Dolní oblast Vítkovice, otevřeno. Podívejte se na novinky, ideální pro výlet

V hotelu DAKOL v Petrovicích u Karviné využili nucené uzavření k renovaci všech hotelových pokojů a sálů. „Na hosty se už moc těšíme. Doufáme, že si k nám hosté přijedou odpočinout a spojí svůj pobyt u nás s rekreačními aktivitami, kromě wellness zóny tady pro ně je bowling, hřiště na tenis, minigolf a samozřejmě prostory našeho dětského parku,“ uvedla ředitelka Hotelu Michaela Pacanovská. Dodala, že rezervace pobytu se k velké radost všech zaměstnanců rozjely. Pár volných pokojů na víkendové pobyty prý ale ještě mají.