Už více než šest let musejí studenti gymnázia spokojit s menší tělocvičnou, popřípadě, když to jde, mohou využít sportovní halu Albrechtovy střední školy, která je přes ulici.

„Těšíme se moc. Už když jsem v roce 2011 nastoupil do funkce, zjistilo se, že se ze stěn a střechy uvolňuje toxický azbest a tělocvična byla uzavřena a poté zbourána. Stavěla se někdy v 80. letech minulého století a životnost měla 20 let. Bourali jsme ji jako poslední stavbu tohoto typu v republice,“ přiblížil osud staré tělocvičny ředitel Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně Tomáš Hudec.

Zdroj: Deník / Januszek Tomáš

Na setkání při slavnostním zahájení stavby se sešli bývalí absolventi školy, vesměs významné osobnosti české vědy, kultury a společenského života. Nechyběl ještě donedávna rektor Anglo-americké vysoké školy v Praze Petr Pajas, známý cestovatel Tomáš Míček i arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek, který stavbě požehnal modlitbou, ale i mnohá další bývalí studenti.

Na gymnáziu v Českém Těšíně se ve středu poklepal základní kámen stavby nové tělocvičny, kterou zaplatí Moravskoslezský kraj.Zdroj: Deník / Tomáš JanuszekNa gymnáziu v Českém Těšíně se ve středu poklepal základní kámen stavby nové tělocvičny, kterou zaplatí Moravskoslezský kraj.Autor: Deník / Tomáš Januszek

Novou stavbu zaplatí Moravskoslezský kraj a přijde na více než 40 milionů korun. „Hala bude mít takové parametry, aby se tam daly hrát všechny míčové a halové sporty. Nebude chybět malé hlediště a samozřejmě zázemí pro sportovce i učitele,“ dodal ředitel školy. Do konce roku 2019 má být zakoupeno vybavení haly, na jaře 2020 by měla být otevřena.

Ilustrační foto.
Město se možná odstřihne od tepla, vyrábět si bude své vlastní
Modelka Sarah na snímku z dřívějšího jednání u krajského soudu v Ostravě.
Ambiciózní modelka má další problém. Ve vězení má strávit celkem 8 a půl roku