Už více než šest let musejí studenti gymnázia spokojit s menší tělocvičnou, popřípadě, když to jde, mohou využít sportovní halu Albrechtovy střední školy, která je přes ulici.

„Těšíme se moc. Už když jsem v roce 2011 nastoupil do funkce, zjistilo se, že se ze stěn a střechy uvolňuje toxický azbest a tělocvična byla uzavřena a poté zbourána. Stavěla se někdy v 80. letech minulého století a životnost měla 20 let. Bourali jsme ji jako poslední stavbu tohoto typu v republice,“ přiblížil osud staré tělocvičny ředitel Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně Tomáš Hudec.

Na setkání při slavnostním zahájení stavby se sešli bývalí absolventi školy, vesměs významné osobnosti české vědy, kultury a společenského života. Nechyběl ještě donedávna rektor Anglo-americké vysoké školy v Praze Petr Pajas, známý cestovatel Tomáš Míček i arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek, který stavbě požehnal modlitbou, ale i mnohá další bývalí studenti.

Na gymnáziu v Českém Těšíně se ve středu poklepal základní kámen stavby nové tělocvičny, kterou zaplatí Moravskoslezský kraj.Na gymnáziu v Českém Těšíně se ve středu poklepal základní kámen stavby nové tělocvičny, kterou zaplatí Moravskoslezský kraj.Autor: Deník / Tomáš Januszek

Novou stavbu zaplatí Moravskoslezský kraj a přijde na více než 40 milionů korun. „Hala bude mít takové parametry, aby se tam daly hrát všechny míčové a halové sporty. Nebude chybět malé hlediště a samozřejmě zázemí pro sportovce i učitele,“ dodal ředitel školy. Do konce roku 2019 má být zakoupeno vybavení haly, na jaře 2020 by měla být otevřena.