Podle oficiálních údajů jich dorazily necelé dva tisíce a všichni si mohli během dne prohlédnout školu, třídy, prostory nové tělocvičny a také se potkat se svými spolužáky a také profesory. Vedle těch současných se přišli podívat ti, kteří jsou už na odpočinku, ale i ti, kteří už na škole nepůsobí a žijí i mimo region.

Některé učebny byly vyzdobené například maturitními tably, seznamy pedagogů, kteří na škole působili a nebo dobovými fotografie a seznamy absolventů, kterých je aktuálně 7015. V areálu školy pak byly stany, kde se dalo posedět, občerstvit se, popovídat si. V rámci hudebního programu se představili zpěváci karvinského sboru Permoník, skupina Ajdontker, slovenská kapela No name, po nich Legendy se vrací a Furtlajf.

Trenér Tomáš Hejdušek už není trenérem Karviné. Byl odvolán.
Hejdušek dostal v Karviné vyhazov. Ligového nováčka zatím převzali asistenti

„Naši absolventi se k nám sjíždějí z celé republiky. Mnoho z nich se uchytilo a úspěšně působí ve světě. Jsou mezi nimi zaměstnanci Světové banky, Mezinárodního měnového fondu, umělci, lékaři, podnikatelé, regionální politici,“ vyjmenoval ředitel Gymnázia Karviná Miloš Kučera.

A jaké má škola cíle do budoucna? „S hrdostí a zároveň pokorou hledíme kupředu ve snaze navazovat na naše předchůdce,“ dodal.

Zavzpomínat navzdory tomu, že již 30 let žije a pracuje mimo region, přijel i Otakar Gorgol, profesor němčiny a angličtiny.

Volební štáb Pirátské strany, 3. října 2020 v Ostravě. Zuzana Klusová.
Pirátka z Karviné Zuzana Klusová čelí sexistickým útokům kvůli kandidátce

V roce 1994 opustil školství a dal se na dráhu diplomata. V Karviné na výročí školy byl i před deseti lety, ovšem tentokrát si udělal více času a sešel se se studenty ročníku, v němž byl třídním profesorem a kde studoval i současný ředitel školy Miloš Kučera.

Čtyřiasedmdesátiletý Otakar Gorgol je stále vitální a nezahálí ani pracovně. „Před více než dvěma lety jsem odešel do důchodu, ale zjistil jsem, že to není nic pro mě a proto stále pracuji, byť na zkrácený úvazek,“ usmívá se pedagog a diplomat.