Hasiči využili příznivého počasí a postupně odstrojili starou věž. V pátek odpoledne pak její konstrukci strhli k zemi. „Byla už vysloužilá a místo ní bude postavena nová. Ta bude stejně jako ta bývalá sloužit k sušení hadic a nově bude využívána i pro lezecký výcvik," vysvětlil Michal Kozubek.

Rekonstrukce se týká také okolí i vnitřních prostor zbrojnice.  Mnoho práce odvedou hasiči vlastními silami, další za pomoci profesionálního sboru. Veškeré odborné práce provádějí profesionální řemeslníci.

„Mění se podlahy, okna, dveře a instalují nové sociální zázemí. Samozřejmě, že finančně nám pomohlo město, které pro náš sbor uvolnilo finanční prostředky z rozpočtu," doplnil informace Kozubek.

"Dobrovolní hasiči jsou důležitou složkou pro bezpečnost ve městě. Před časem město nechalo postavit zcela novou zbrojnici v městské části Životice. U zbrojnice na Šumbarku pokračujeme v rekonstrukci původního objektu," uvedl náměstek havířovského primátora Petr Smrček. 

Současně s rekonstrukcí zbrojnice hasiči finišují s přípravami tradiční mezinárodní halové soutěže mladých hasičů, která se bude konat v sobotu 22. února v Městské sportovní hale. Prestižní soutěže s hasičskými disciplínami se každoročně účastní na 800 dětí z ČR, Slovenska a Polska.