Žřejmě překvapivě vysoké vlny byly ale nad jeho síly, a tak jeho kamarádi na břehu museli zavolat hasičskou pomoc.

"Ke břehu přehrady dorazily dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Havířov a Karviná i s nafukovacími čluny a také jednotka dobrovolných hasičů Těrlicko ve čtvrtek krátce po druhé hodině odpolední. Kvůli vysokým vlnám bylo seniora uprostřed vlnobití velmi obtížné sledovat i hasičským dalekohledem, aby se neztratil z dohledu," uvedl k zásahu mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Muž se za silného větru dostal do situace, kdy byl zřejmě unaven a podchlazen a silný vítr jej již bez plachty unášel po vodě na windsurfingové desce, na níž jen nečinně ležel.

"Profesionální hasiči již měli připraven člun k vyplutí, zatímco dobrovolní hasiči byli posláni na hráz Těrlické přehrady, kam byl nešťastný senior unášen. Vítr byl opravdu silný, a tak se muž dostal ke hrázi dříve, než se k němu měl možnost dostat člun po vodě," popsal dále Kůdela s tím, že podchlazený muž byl po doražení k břehu při vědomí a schopný pohybu.

Dobrovolní hasiči mu i s jeho plovací deskou pomohli na břeh a zajistili, aby byl v teple a pod dohledem v jejich výjezdovém vozidle. Velitel zásahu na místo povolal tým ZZS MSK k jeho ošetření.

„Spolupráce a součinnost jednotek HZS MSK s dobrovolnými hasiči Těrlicka a také se ZZS MSK probíhala velmi dobře, rychle a účinně a pro záchranu surfaře bylo vyvinuto maximální úsilí,“ poznamenal velitel zásahu.