Nejprve vyjížděla dopoledne jednotka profesionálních hasičů ze stanice Karviná k záchraně čápa do místní už prakticky neobydlené části Doly, kde uvízl čáp ve zhruba 30 metrů vysokém komíně.

Zvíře uvnitř objevili pracovníci firmy, která v areálu buduje výměníkovou stanici. „Hasiči-lezci se shora po přípravě bezpečného kotvícího bodu slanili do komína a zvíře spodním otvorem předali svým kolegům, kteří nezraněného čápa odnesli a vypustili do přírody. Samotná činnost od slanění po vysvobození zvířete zabrala přibližně půl hodiny,“ popsal záchrannou akci mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Exploze nelegální palírny.
Exploze v Beskydech. Vybuchla zřejmě nelegální palírna v rodinném domě

Minutu před půl čtvrtou odpoledne zase přijali operátoři na tísňové lince oznámení o hadovi, který se v ulici Podzámčí ve Slezské Ostravě skryl pod nárazník osobního automobilu Škoda Fabia. 

Cizího předmětu, který z vozu trčel, si všiml řidič automobilu, který hada nejdříve považoval za klacek či jiný suvenýr získaný během jízdy.

Záchrana čápa z komína.Záchrana čápa z komína.Zdroj: se svolením HZS MSK

Jaké bylo jeho překvapení, když při bližším pohledu spatřil v klacku živého hada, který ale na nic nečekal a schoval se do útrob konstrukce vozu.

V Karviné mohli lidé ve středu 2. srpna poprvé po dvou a půl letech poprvé navštívit zmodernizovaný krytý bazén.
VIDEO: Krytý bazén v Karviné opět v plné kráse. Plave tu veřejnost i Kosatky

Se svými kolegy se nejdříve sám pokoušel nezvaného cestujícího nalézt a vyprostit pomocí smetáku, zrcátka i jiných pomůcek, ovšem neúspěšně. Do příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Přívoz tak jen kontrolovali, zda je had stále uvnitř.

„Hasiči automobil nejdříve zajistili proti pohybu a zvedli pomocí pneumatických zvedacích vaků. Při pečlivém průzkumu všech dostupných míst ale hada nenalezli, proto museli přistoupit k částečné demontáži některých částí vozu,“ upozornil Jakub Kozák.

Havířov, Zmrzlina GOGO, OD Permon
Kde se osvěžit v létě. Toto je výběr nejlepších zmrzlin napříč Karvinskem

Po postupném odstranění kola, krytu podběhu, uvolnění částí zadního nárazníku a obou zadních světel nalezli důkladně schovanou užovku obojkovou, kterou odchytili a nezraněnou vypustili zpět do přírody.

Před odjezdem zpět na základnu uvedli hasiči škodovku zpět do původního stavu.

Záchranné akce hasičů

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube