Dívenky konzumující alkohol zahlédl dispečer Městské policie Havířov na kamerovém systému. Na místo tak vyslal hlídku strážníků.

"Hlídka na místě nalezla jednu mladistvou a jednu nezletilou dívku a jednoho muže. Strážníci zjistili, že z láhve pily obě dívky, kdy se v láhvi nacházela půlka celého objemu," uvedl vrchní policejní rada Havířova Bohuslav Muras.

Samojed Jonáš baví pacienty nemocnice v Českém Těšíně. Canisterapie pomáhá.
Samojed Jonáš baví pacienty nemocnice v Českém Těšíně. Canisterapie pomáhá

U těchto dívek byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 0,46 ‰ a 0,27 ‰. "Po tomto zjištění byli o věci vyrozuměni zákonní zástupci obou dívek, kteří si je následně převzali. Obě dívky uvedly, že si láhev alkoholu zakoupily v prodejně potravin s názvem Potraviny U Davida," řekl dále zástupce strážníků.

Strážníci kontaktovali prodavačkou zmíněné prodejny, která uvedla, že alkohol dívkám neprodala. Na základě důvodného podezření z přestupkového jednání, a to prodej alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let, bude událost oznámena ke správnímu orgánu Magistrátu města Havířova, za účelem dalšího projednávání a také na OSPOD.