Horní Suchá. Stará hornická kolonie.
Zadlužení Horní Suché ve stovkách milionů? Heimstaden chce obci prodat domky

Nicméně program havířovského Vánočního městečka začíná už o den dříve, kdy se mohou rockoví fanoušci těšit na vystoupení kapely Citron. V sobotu pak kromě již zmiňované Ewy Farne vystoupí také Emma Smetana a Jordan Haj. V neděli to bude zpěvačka Olga Lounová a Václav Noid Bárta. Organizátoři mysleli také na děti, pro které jsou připravena divadelní nebo klaunská představení.

Vánoční městečko na náměstí Republiky v Havířově

Vánoční městečko 2023, Havířov, program.Vánoční městečko 2023, Havířov, program.Zdroj: se svolením magistrátu města Havířov

K TÉMATU

Jarmark v Bohumíně i v Rychvaldu

O nadcházejícím víkendu se budou konat vánoční jarmarky či trhy a rozsvítí se vánoční stromy také v některých dalších městech okresu. Bohumín drží tradici jednodenního vánočního jarmarku, který se letos koná v sobotu 25. listopadu. Také tam lidé najdou stánky s vánočním i dárkovým zbožím, občerstvením, ale i dílnu uměleckého kováře Ladislava Gureckého z Jeseníků.

Cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří.
Které vánoční cukroví máte nejraději a nesmí chybět na vašem svátečním stole?

„Chybět nebude Ježíškova pošta a živá zvířátka z našeho z Mauglího ranče. Na odpoledne je připraveno divadelní představení pro děti v podání souboru Kukuč,“ prozradil ředitel kulturní agentury K3 Karel Balcar. Vánoční strom v Bohumíně se rozsvítí v neděli vpodvečer.

V neděli 26. listopadu proběhne rozsvícení vánočního strom také v Rychvaldu a spojeno je s kulturním programem. Vystoupí například karvinský pěvecký sbor Permoník.