Hlavním tématem první zastávky Mobilní radnice bylo symbolicky životní prostředí a revitalizace parku za Kulturním domem Radost.

„Obyvatelé mohou přijít na jednání zastupitelů, pravidelně pořádáme setkání s občany. Ale je mi jasné, že lidi, kteří pracují a odpoledne vozí děti do kroužků nebo se starají o své staré rodiče, na tyhle oficiální akce nemají čas," vysvětlil primátor Josef Bělica.

"Proto se chceme pravidelně vydávat do různých částí Havířova a bavit se s občany o jejich každodenním životě ve městě i o tom, jak bychom jim ho mohli ulehčit nebo zpříjemnit,“ dodal s tím, že mobilní radnice je zároveň příležitost pro všechny aktivní obyvatele, kteří mají zajímavé náměty pro zlepšení života ve městě.

Městská realitní agentura Havířov, sídlo společnosti v ulici U Lesa, duben 2023.
Kauza MRA Havířov: výsledek, několik obviněných z hospodářských trestných činů

V pátek dopoledne se občanům, kromě primátora, věnovali také náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek, náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová, náměstkyně pro sociální oblast Stanislava Gorecká, náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec a náměstek pro spot Daniel Vachtarčík. Vedení se lidí ptalo na jejich názor na chystanou revitalizaci parku za kulturním domem a nejen to – došlo i na spoustu jiných témat, jako je například doprava, školství nebo rušení poboček České pošty.

„Nechceme se schovávat za zdmi kanceláří. Nechceme rozhodovat o vás bez vás. Proto se od prvních dní ve funkci primátora snažím naslouchat vašim názorům a podnětům a vaše připomínky okamžitě předávám dál kolegům, aby nezůstalo jen u slov, ale abychom věci opravdu řešili. Mobilní radnice je další způsob, jak si můžeme být společně blíž,“ vysvětlil primátor prvním návštěvníkům smysl Mobilní radnice.