Dodavatel do komplexu Impuls v Havířově, společnost Veolia, dodávky přerušila, protože majitel objektu už několik měsíců neplatí za dodávky tepla a teplé vody.

Deníku to potvrdila mediální zástupkyně společnosti Veolia Energie Jana Dronská. „Přes opakované výzvy a urgence dluhy narostly, a proto jsme přistoupili k zastavení dodávek teplé vody,“ řekla.

Snímky z ulice v Karviné-Novém Městě, kde sociální pracovníci prováděli v červnu 2023 za asistence strážníků kontrolu v některých bytech.
Kontroly bytů v problémové čtvrti v Karviné. Příspěvek strážníků sklidil kritiku

Nájemníci hotelu Impuls v Havířově Deníku řekli, že jsou ze situace rozčílení. „Vedoucí nám tvrdí, že voda neteče proto, že se někde kope, opravuje teplovod. A tvrdí, že zase poteče,“ líčí jedna z oslovených žen, která s partnerem na Impulsu bydlí asi měsíc.

Kromě běžných nájemníků se musí bez teplé vody obejít také senioři, lidé se zdravotním postižením a také ukrajinské matky s dětmi, kterých prý v hotelu bydlí asi 150.

Provizorní řešení

„Jak to řešíme? Ohřejeme vodu v rychlovarné konvici, nalejeme do lavóru, zředíme na teplou a umyjeme se,“ líčí jedna z ukrajinských matek.

Naštvaní jsou všichni nájemníci. „Za jeden pokoj tady platíme deset a půl tisíce. Teplá voda patří ke standardu, tak proč ho nemáme? Platíme řádně, ale majitel zřejmě ne. Tohle je špatně,“ dodává další nájemník.

Havířovský papoušek Ozzy.
Kam se poděl papoušek Ozzy? Už nelétá centrem Havířova, ale víme, co s ním je

Rozezlená je i recepční, kterou reportéři Deníku a TV Polar na místě v Havířově oslovili. „Samozřejmě nám to vadí, ale nic s tím nezmůžeme. Zda majitel platí, nebo neplatí zálohy, jak říkáte, nevíme. Líto je mi zejména dětí a seniorů, kteří se pořád ptají, kdy zase teplá voda poteče a jim nic pozitivního říct nemůžeme, protože nic nevíme,” řekla Deníku.

Správce objektu Radim Paláček Deníku textovou zprávou sdělil, že dodávka teplé vody je přerušena z technických důvodů a obnovena bude nejpozději v pátek 30. června.