Práce na kruhovém objezdu v Havířově a s nimi spojené dopravní omezení začne zhruba v 17 hodin a pohyb lidí a techniky tam bude od šesté večerní do 5. hodiny ranní druhého dne.

„Dělníci začnou s frézováním vozovky na celé okružní křižovatce. Vše proběhne za obousměrného provozu řízeného školenými pracovníky stavby,“ uvedl pro Deník Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Zasedání zastupitelstva města Havířov. Primátor Havířova Josef Bělica.
Havířovská opozice kritizuje chování primátora Bělici na jednání zastupitelstva

Omezení dopravy se v podobném scénáři bude opakovat i v dalších dnech až do nedělního rána. Jak řekl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal, postup prací včetně načasování uzavírek odpovídá vytíženosti kruhového objezdu: „Během denních dopravních špiček bude křižovatka plynule průjezdná a technika s obsluhou se vždy vrátí zpět do akce v pozdějších hodinách.“

Po výměně asfaltového povrchu, která potrvá do 19. listopadu, začne demolice železničního mostu na ulicí Ostravská, což si vyžádá téměř roční omezení provozu na silnici vedoucí od Ostravy do Havířova.

Horní Suchá. Stará hornická kolonie.
Zadlužení Horní Suché ve stovkách milionů? Heimstaden chce obci prodat domky

Už od minulého týdne je tam uzavřen jeden pruh na Ostravské a řidiči navíc nemohou z ostravské odbočit směrem na Šumbark a musejí na rondel a pod nádražím okolo železničního terminálu na okraji Šumbarku. Druhou možností jet na Šumbark už od Ostravy-Radvanic po staré cestě přes Šenov. Jeden uzavřený jízdní pruh na Ostravské navíc zpomaluje dopravu a zejména ve špičkách se v tomto místě tvoří kolona.