Dispečeři na komisariátech městské policie mají k dispozici systém, který díky několika speciálním kamerám a inteligentnímu software dokáže analyzovat překročení čáry, vstup, opuštění a vniknutí do prostoru, detekci obličeje, počítání osob nebo sledování hustoty davu.

Městská policie Havířov - ilustrační foto.
Honička jako z komedie: strážník v Havířově dopadl zloděje na vypůjčeném kole

„Díky tomu dispečer může za pomoci jediného rozhraní sledovat živé video, přehrávat záznamy s využitím inteligentního vyhledávání. Systém navíc zvládne monitorovat situaci na silnicích i veřejných prostranstvích a umožní v záznamu rychle najít podezřelé osoby nebo vozidla,“ popsal ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

Centrální dispečink v nových prostorách

Strážníci v Havířově dnes mají k dispozici 59 kamer plně otočných, stacionárních a dvě mobilní kamery, které jsou obsluhovány ze tří pracovišť umístěných na jednotlivých komisariátech strážníků. Další dvě kamerová pracoviště jsou umístěna v mobilních služebnách.

V letošním roce je v plánu centralizace městského kamerového dohlížecího systému. Vznikne jeden centrální dispečink a do něj budou svedeny kamerové záznamy ze všech komisariátů (dispečerských stanovišť).

Ilustrační foto.
Nehoda autobusu a vozu v Havířově. Tři zranění, policie hledá svědky

To vše nastane po dokončení rekonstrukce komisariátu číslo 2, části budovy v ulici Kubelíkova v Havířově-Podlesí, v budově, kde v minulosti sídlilo obvodní oddělení Policie České republiky. Stěhování je naplánováno na duben.