Kontroly požárních nástupních ploch a příjezdů k nim město ve spolupráci s Městskou policií Havířov kontroluje v poslední době pravidelně. Že je špatné parkování velmi aktuální problém, zjistili úředníci magistrátu o při poslední kontrole v ulicích před dvěma měsíci.

„Jak jsme viděli přímo v ulicích, prosby a výzvy nepomáhají. Někteří řidiči stále parkují téměř kdekoliv, mimo parkovací místa a nerespektují dopravní značení ve městě, kterým je upraveno parkování vozidel, případně zákaz zastavení a stání,“ řekla vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

Proto se město rozhodlo, že bude-li to nutné, může městská policie překážející vozidlo nechat odtáhnout. „Od srpna bude ve městě fungovat odtahová služba, špatně parkující vozidla budou odtažena na záchytné parkoviště a částka za odtah společně s pokutou bude od člověka, který přestupek spáchal, vymáhána. Informaci, zda konkrétní auto bylo odtaženo, bude možno zjistit na webových stránkách města,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica.

V srpnu budou strážníci hříšníky jen upozorňovat. Od září už může dojít i k odtažení vozidla, které zajistí pracovníci technických služeb. Parkoviště pro odtažená vozidla bylo zřízeno při výjezdu na Ostravu naproti dopravnímu hřišti.

Nové opatření má usnadnit práci nejen záchranářům, ale také například pracovníkům technických služeb. „Konečně snad odpadnou problémy našim pracovníkům, kteří vyvážejí odpad. Stává se, že kvůli špatně zaparkovaným a překážejících vozidlům se ani nedostanou ke kontejnerům a lidé si pak stěžují, že odpad vůbec nevyvážíme,“ postěžoval si už dříve ředitel Technických služeb Havířov Ludvík Martínek.