Pozemek, kde nové parkoviště vzniklo, patřil Moravskoslezskému kraji, ten ho Havířovu bezúplatně převedl do vlastnictví, a město se tak stalo investorem této stavby. O spolufinancování město požádalo Státní fond životního prostředí České republiky, konkrétně o čerpání finančních prostředků v rámci Operačního programu Životního prostředí 2021–2027.

„Kromě parkoviště získala lokalita i nové veřejné osvětlení, výsadbu městské zeleně a terénní úpravy. V souladu s přírodou se pracovalo i se srážkovými vodami. Vím, že zaparkovat v areálu havířovské nemocnice je dlouholetý problém, takže doufám, že nová parkovací místa ocení jak široká veřejnost, tak pacienti a též zdravotníci, kteří v naší nemocnici pracují. Za zmínku určitě stojí, že za parkování na tomto novém prostranství se neplatí,“ řekl po přestřižení pásky u nového parkoviště v Havířově primátor města Josef Bělica.

Řidič nezvládl řízení a v Havířově havaroval.
Opilý řidič při honičce s policií v Havířově zranil chlapce. Hrozí mu až osm let

„Spolupráce města Havířova s naší nemocnicí je mimořádně plodná. Kromě změn v interiéru nemocnice, jsou změny k lepšímu patrné i v blízkém okolí budovy. Mimo nového parkoviště je například po nedávné opravě i chodník od vstupní brány u ředitelství směrem k centrální budově s lůžkovými odděleními a ambulancemi. V nejbližších týdnech pak uvedeme do provozu další havířovské parkoviště, a to na ulicích Marie Kudeříkové a Lašské. Tady se parkovací plocha rozšíří o 63 míst,“ nastínil další plány náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.