V plánu je vybudování několika nových vodních ploch, přechodových lávek, relaxačních nebo kulturních zón. Začít s pracemi by se mělo v roce 2025, výše investice bude kolem 50 milionů korun, přičemž většinu nákladů pokryjí dotace z fondů EU.

Na sklonku letošního roku by se mělo začít pracovat na projektové dokumentaci, která ve Stromovce slibuje velké změny. Kompletní revitalizace oblíbeného lesoparku spočívá zejména v celkovém osvěžení veřejné zeleně, revitalizaci a optimalizaci tras chodníků, veřejného osvětlení, informativních a naučných tabulí, městského mobiliáře, herních a cvičebních prvků, revitalizace pramenišť a doplnění klidových zón.

Popelnice v Havířově, září 2023.
V Havířově zdraží odpad pro domácnosti o stokoruny. Jak je to jinde v okrese

Elegantními a moderními prvky budou nové přechodové lávky, vodní plochy a relaxační či kulturní zóny. Projektová dokumentace bude vycházet ze zpracované urbanistické studie.

„Z parku Stromovka se stane moderní oáza klidu v Havířově,“ slibuje náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

„Jak už je veřejnosti známo, máme i další velké plány a nebojíme se je realizovat. Připomenu, že v plánu je revitalizace parku u Kulturního domu Radost a rekonstrukci si zaslouží i náměstí Republiky. Nicméně teď přišel čas seznámit všechny občany se záměrem revitalizace havířovského parku Stromovka, kde potkávám spoluobčany s dětmi, kočárky nebo psy, na koloběžkách, kolech nebo při kondičním běhu. Po letech užívání si zasloužíme Stromovku krásnější a modernější, tak se do toho pustíme,“ objasnil Niemiec.