Správa silnic Moravskoslezského kraje chystá souvislou opravu povrchů ulic II/475 Vodní a III/4746 Dělnická. Začít by se mělo v polovině června a půjde o investici za zhruba 30 milionů korun. Také město Havířov se vrhne na opravy cest ve své správě.

V první etapě dojde k omezení provozu na ulici Vodní, při které bude použita technologie recyklace podkladních vrstev vozovky za studena. Tato metoda spočívá v rozpojení stávajících podkladních vrstev vozovky a vytvoření recyklované stavební hmoty, která je doplněna o další komponenty. Z důvodu použití této technologie je plánována na ulici Vodní úplná uzavírka v trvání asi 15 dní v termínu od 17. června do 2. července 2024.

Petrovice u Karviné, požár RD, 27. května 2024.
FOTO: Rodina spala, dům v Petrovicích začal hořet. Hasiči zachraňovali i morčata

"Objízdná trasa pro směr Ostrava Karviná bude vedena po silnicích III/47210, I/59 a II/474. Pro objížďku v opačném směru Karviná Ostrava se bude používat ulice U Pošty. Autobusová obslužnost zůstane zachována. Náhradní autobusová zastávka bude umístěna v prostoru u autoservisu na ulici U Pošty," uvedla mluvčí havířovského magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.

Přesun stavby na Dělnickou

Následně se stavba přesune na ulici Dělnickou, kde budou práce probíhat ve třech etapách. Zde dojde k částečnému omezení provozu, kdy bude oprava vozovky realizována po polovinách. Práce budou zahájeny na začátku prázdnin a končit by měly v polovině srpna. Více informací na stránkách Správy silnic Moravskoslezského kraje www.ssmsk.cz.

„Mám radost, že Správa silnic Moravskoslezského kraje se rozhodla pro celoplošnou opravu povrchu ulice Dělnická. Smysluplně nám to bude navazovat na první část rekonstrukce od obchodního domu Elan po čerpací stanici OMV. Jen na vysvětlenou, komunikace první třídy má na starosti Ředitelství silnic a dálnic a komunikace druhé a třetí třídy Moravskoslezský kraj. Plošné opravy našich komunikací budou probíhat v období od 17. června do 31. října 2024 a celkem opravíme 28 400 m2 asfaltových povrchů,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

MS v hokeji, Praha: finále Česko -Švýcarsko
Pastrňákovi hrozí operace, kromě zlata oslavil i postup Baníku. Jsem hrdý, zářil

Práce budou obsahovat odfrézování poškozené vrchní obrusné vrstvy, vyčištění podkladu, lokální vysprávky poškozeného podloží, nátěr spojovacím postřikem a strojovou pokládku nové obrusné vrstvy asfaltobetonu včetně zalití spár asfaltovou zálivkou. Provedena bude také výšková úprava armatur inženýrských sítí. Investorem bude město Havířov.

K TÉMATU

Opravy se dočkají tyto komunikace

· Studentská
· Karvinská mezi ulicemi U Stromovky a Osvoboditelů
· Opletalova
· Na Polanech – konec vozovky za novou zástavbou
· Lidická mezi ulicemi Šípkovou a Marie Pujmanové
· Hřbitovní mezi ulicemi Petřvaldskou a Chrpovou
· Chrpová mezi ulicemi Nákupní a Hřbitovní