Rekonstrukce trvala necelého půl roku a první děti školka přivítala na začátku ledna. Celkové náklady na rekonstrukci činily osm milionů korun, tři miliony investovala nemocnice ze svého rozpočtu.

Na rekonstrukci objektu přispělo z větší části město. „O mateřskou školku pro děti zaměstnanců v rámci havířovské nemocnice jsme moc stáli, proto taky na její vybudování město přispělo částkou pět milionů korun. Je skvělé, že zaměstnanci, kteří to potřebují, budou mít své malé dítě v bezprostřední blízkosti svého pracoviště s možností jej kdykoliv vidět. Možná tento příjemný benefit přiláká do naší nemocnice nové mladé lékařky, lékaře a další zdravotnický personál,“ uvedl primátor Havířova Josef Bělica.

Ředitel nemocnice Norbert Schellong považuje nabídku firemní školky za jeden ze základních benefitů pro zaměstnance, a to nejen pro ty, kteří přicházejí po absolvování škol. Na chodu školky se podílí profesionální tým pedagoga a dětských chův, které děti vzdělávají podle metodiky všeobecně vzdělávacího programu pro jesle a mateřské školy,“ řekl ředitel nemocnice Norbert Schellong.

Dětská skupina Havířovské sluníčko v havířovské nemocnice je určena pro 24 dětí od půl roku až do předškolního věku. Školka je rodičům k dispozici od pondělí do pátku dvanáct hodin denně. Momentálně je naplněna kapacita 18 dětí, stále jsou tedy k dispozici volná místa.