Za nejlepší výkon si v letošním roce z rukou ředitele městské policie Bohuslava Murase převzali hlavní cenu žáci ze ZŠ 1. máje s nejvyšším počtem nastřílených 261 bodů. Na jeden rok tak získali zástupci školy putovní pohár. Na druhém místě skončili s počtem 232 nastřílených bodů žáci ze ZŠ Kpt. Jasioka a na třetím místě skončila dvojice ze Základní školy Jarošova s celkovým počtem 228 bodů.

Druhý den soutěže patřil profesionálům – strážníkům a policistům z Havířova a okolních měst a také zástupcům policie z družebního města Omiš z Chorvatska.

Ilustrační foto.
V Havířově pozor. Začíná rekonstrukce kruhového objezdu na Bludovickém kopci

Do soutěže se letos zapojilo celkem 7 dvoučlenných družstev, která soupeřila v několika náročných disciplínách zaměřených na přesnost a rychlost střelby - střelbu na terč s přebíjením v čase 60 sekund, střelbu na tři terče s přebíjením v čase 17 sekund a střelbu po fyzické zátěži s přebíjením v čase 90 sekund, které celkově prověřily připravenost našich ozbrojených složek.

Únik plynu v Havířově-Šumbarku, zásah hasičů, 20. května 2024.
VIDEO: Únik plynu v Havířově. Evakuace budov i zastavené vlaky

Hlavní závod této soutěže „O putovní pohár primátora statutárního města Havířova" již potřetí v řadě vyhrálo s přehledem družstvo MP Havířov I., ve složení Václav Antošík a Jaromír Třetina, čímž se stali majiteli putovního poháru. Letošním vítězstvím se havířovští strážníci stali nejúspěšnějším týmem střelců od začátku soutěže.

Druhé místo obsadilo družstvo strážníků Městské policie Frýdek-Místek ve složení Marek Hulej a Petr Lindovský a na třetím místě skončilo družstvo MP Havířov II., ve složení Pavel Samek a Tomáš Robenek.

Nejlepším střelcem v jednotlivcích se stal strážník Městské policie Havířov Jaromír Třetina, který byl zároveň členem vítězného družstva.