Jednání o možné koupi ubytovacího komplexu Merkur městem bylo ukončeno. Vlastník se dohodl s jiným zájemcem.

Společnost Asental Business o dohodnuté změně vlastníka informovala vedení havířovské radnice. „Dostali jsme dopis, ve kterém nás firma informuje o tom, že jednání s námi končí, protože se dohodla s jiným zájemcem," potvrdil ekonomický náměstek havířovského primátora Eduard Heczko s tím, že o tom budou v pondělí informováni také zastupitelé města.

Přestože se Asental dohodl na prodeji Merkuru novému vlastníkovi, jmenovat ho ještě oficiálně nechce.

„Prodej a související záležitosti ještě nejsou ukončeny, proto ještě nového vlastníka jmenovat nebudeme," řekl Deníku mluvčí Asentalu Richard Kolibač.

Komplex Merkur patřil dříve důlní společnosti OKD. Jeden ze tří panelových domů sloužil jako hotel, druhý byl hornickou ubytovnou a třetí kancelářskou budovou. Součástí je také bývalá restaurace sloužící nyní jako market a v dalším objektu je tiskárna a pivnice.

RPG nabídla k prodeji celý areál. Město o něj mělo zájem, aby v něm ukončilo provoz problémové sociální ubytovny. Požadovaná cena se však zastupitelům zdá příliš vysoká. Vedení radnice ji sice snížilo ze zhruba 80 milionů korun na polovinu a počítalo s tím, že by město část peněz získalo prodejem komerčních objektů.

Přesto však připravovaná koupě vyvolávala diskusi o tom, zda by město mělo Merkur kupovat a jak ho využít. Jednou z variant byla i demolice tří zastaralých panelových domů a stavba nového objektu.