Na jedné straně nastoupili havířovští fotbalisté a hokejisté, na straně druhé pak Sigi Team složený z osobností kulturního a sportovního života.

Diváci tak měli možnost vidět v akci legendy české i československé kopané Ladislava Vízka, Ivana Haška, Horsta Siegla či Antonína Panenku, i když ten nakonec nehrál. V týmu nechyběly ani místní slavní hráči Miroslav Matušovič, Tomáš Mičola či Petr Samec. Zahrál si i hokejový útočník Jaroslav Bednář.

V domácím výběru nastoupili současní i bývalí fotbalisté Havířova, jako Lukáš Skoupý, Pavel Zupko, Radim Směták, za hokejisty například Filip Seman, Jan Maruna, Jaroslava Mrowiec a David Chroboček.

Fotbalové i hokejové osobnosti a sportovní legendy byly v neděli k vidění v Havířově.Zdroj: Michal Polák

Zápas, uskutečněný v rámci zahájení mezinárodního mládežnického turnaje, skončil nakonec výhrou Siegla a spol. 5:3, když branky dávali Mičola 3, Matušovič a Černý.

Domácí Radim Směták pak dokonce Ladislavu Vízkovi chytil penaltu, přestože diváci na její exekuci vyvolávali Panenku. Na reminiscenci slavného dloubáčku z Bělehradu z roku 1976 ale nedošlo. Panenka nechtěl riskovat zhoršení svého zdravotního stavu.

Na výsledku ale tolik nezáleželo. Důležitější bylo, že se lidé bavili a výtěžek ze vstupného byl udělen na podporu Dětského domova Sluníčko a Centra sociálních služeb Santé.

Po skončení zápasu si ještě zájemci mohli říct o společné foto či autogram s některým ze slavných hráčů Sigi Teamu.

Ve výstavní síni Muzea Těšínska v Karviné je v k vidění výstava dokumentující proměny Těšínského Slezska za posledních 250 let.
Výstava zachycuje proměny Těšínského Slezska v posledních dvou staletích
Archeopar v Chotěbuzi, speciální akce k výročí oslav 100 let od vzniku Československa i vzpomínky na rok 1938 a období Mnichovské dohody.
Dobová móda, vojáci. Archeopark Chotěbuz otevírá venkovní areál, vstup zdarma