„Na první straně je Brána s kyvadlem a pramenem, na dalších fotkách se nachází zámek, architektura Sorela, Kotulova dřevěnka, náměstí, letecký pohled na město, koupaliště, KD Radost a další,“ řekla mluvčí havířovské radnice Jana Pondělíčková.

Známky vydalo město prostřednictvím České pošty u příležitosti znovuotevření Kulturního domu Radost. Na tiskovém listu je vždy devět kusů známek s názvem Brána s pávem s nominální hodnotou 7,50 koruny.

Na známkách jsou obrazy grafika Pavla Hlavatého na téma havířovská Sorela. „Myslím si, že tyto známky se stanou vzácným exemplářem ve sbírkách všech filatelistů,“ věří Pondělíčková. Město vydalo známky s přítiskem v počtu dvě stě kusů. Větší část nákladu bude v prodeji v městském informačním centru a exempláře budou k dostání téměř za pořizovací cenu.

Posledním propagačním materiálem, který město ještě v letošním roce vydá, je kvarteto. Jedná se o jednoduchou karetní hru pro děti i dospělé, která zábavnou formou seznámí hráče se zajímavými místy v Havířově.

„Na každé kartě bude fotografie a stručný informativní text. V krabičce bude 32 karet rozdělených do osmi oblastí po čtyřech. Mezi motivy jsou například havířovské fontány, sochy nebo kulturní zařízení. Havířované budou mít možnost poznat město i z jiné stránky, než jsou zvyklí a zjistí, že je obklopuje spousta zajímavých věcí,“ dodala Pondělíčková.