Po osazení pouličních lamp přišla minulý týden na řadu instalace převěsů přes hlavní cesty. Ty ozáří silnice od kruhového objezdu u vlakového nádraží až po Bludovický kopec. „Prostřednictvím pověřené firmy bude vnašem městě umístěno zavěšeno 256 vánočních symbolů. Disponujeme světelnými hvězdami, vločkami, zvonky, kometami, dárky, půlměsíci a svícny. Vedle toho bude nočním Havířovem zářit i 21 převěsů,“ přiblížila počet ozdob mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková. „Město bude ozářeno nejpozději na Mikuláše,“ připomněla termín spuštění mluvčí magistrátu.

Novinkou bude vletošním roce uvítací nápis Vítá Vás město Havířov, který bude umístěn při vjezdu do města od velkého rondelu na Hlavní třídě poblíž kostela sv. Anny. Momentálně se ještě čeká na jeho dokončení. Město nově disponuje dvěma převěsy. Nové bude i nasvícení vprostoru před OD Elan.

Havířovská radnice nechává každoročně výzdobu opravit a vždy přikupuje další, a mohla zpříjemnit vánoční svátky vco nejvíce lokalitách. Na tento účel vynaložila 300 tisíc korun. „Letos se výzdoba rozšířila i do okrajových částí města. Svítit bude vŽivoticích na ulici Padlých hrdinů, v Prostřední Suché na ulici U Topolů a na Šumbarku na ulicích Nákupní, Konzumní, Orlí, Letní a Jarošova.

Jako poslední přijde na řadu tradičně zdobení třinácti rostlých vánoční stromů. Navíc se počítá sjedním instalovaným na Šumbarku a před OD Elan,“ dodala Pondělíčková.

Minulý rok velký strom vcentru města neodolal náporu větru a vnoci spadl. Letos by tomu město chtělo předejít. Vánoční strom bude proto mnohem lépe ukotven, takže se zvýší bezpečnost okolí.

Náměstí Republiky ožije jedenácti stromy. Jeden znich bude primátorský a deset ostatních vyzdobí vrámci soutěže žáci havířovských základních škol. Stromy se už momentálně vybírají a zdobení by se mělo uskutečnit 5. prosince.