Autohlídka městské policie si psa všimla po 14. hodině na Dělnické ulici v centru města. Zavolala odchytovou službu útulku a do jejího příjezdu se snažila psa doprovázet tak, aby ho nemohlo srazit auto. 

Ovčák byl klidný, nevšímal si lidí ani jiných psů. Patrně utekl ze zahrady některého rodinného domu.

Z Dělnické ulice si to namířil na nejrušnější ulici města. Po Hlavní třídě si vykračoval  v levém jízdním pruhu až ke křižovatce u Kulturního domu Petra Bezruče. Strážníkům se ho tam podařilo služebním autem vytlačit ze silnice na chodník. 

V té chvíli se do akce zapojili pracovníci odchytové služby. Ani jim se ale nepodařilo psa přesvědčit, aby spolupracoval. Nechtěl ani nabízené laskominy. Moc dobře si však hlídal, aby se nedostal do kouta, kde by mohl být chycen. Vždy našel skulinu, kterou se mu podařilo proklouznout. Z centra se dvorky dostal zpátky na Dělnickou ulici a poté až do Prostřední Suché. 

V jednom okamžiku se odchytové službě podařilo psa tzv. foukačkou zasáhnout střelou s uspávací látkou. Zásah ale nebyl přesný a látka neúčinkovala. Pes pak dále pokračoval v procházce Prostřední Suchou. "Důležité je, že se ho podařilo vytlačit z centra města," řekli pracovníci útulku. 

Od Globusu a Rekultivací si to pes namířil do lokality Nový Svět v Prostřední Suché, kde se vrátil domů na svou zahradu.