V pondělí odpoledne bude zvoleno nové vedení radnice. V 11členné městské radě bude 6 zastupitelů ČSSD, 4 ANO a 1 KDU-ČSL. Jména zatím oficiálně zveřejněna nebyla, podle dostupných informací by měla být primátorkou současná náměstkyně pro sociální rozvoj Jana Feberová (ČSSD), hospodářským náměstkem zůstane Karel Šlachta (ČSSD), novou sociální náměstkyní Alena Zedníková (ČSSD) a ekonomickým náměstkem Josef Bělica (ANO).

„Výkonný výbor a klub zastupitelů ČSSD ve čtvrtek rozhodl o vypovězení koaliční spolupráce s KSČM s tím, že jsme se dohodli na vzniku nové koalice na půdorysu vládního modelu, a to ve spolupráci s ANO a KDU-ČSL. ČSSD bude mít post primátor a posty dvou náměstků. Hnutí ANO bude mít jednoho náměstka. Poměrné zastoupení bude také v městské radě. Personální složení bude potvrzeno v pondělí," potvrdil Deníku předseda Místní organizace ČSSD v Havířově Jiří Martinek.

Situace na komunální úrovni v Havířově je v historii města zcela výjimečná. Od počátku tohoto volebního období se vedení radnice mění už potřetí. Bezprostředně po volbách se na koaliční spolupráci dohodli KSČM, ANO a Hnutí pro Havířov. Letos v červnu se komunisté rozešli s ANO a dohodli se s ČSSD. Sociální demokraté však nebyli s komunisty spokojení a proto nyní vzniká nová koalice bez nich.

Jednání zastupitelstva bude Deník sledovat a přinášet z něj průběžné zpravodajství na webových stránkách.