Zápis na pobyt v chorvatském městečku Cirkvenica i ve slovenských Turčianských Teplic se bude konat v jeden den. Začátek zápisu je v 10 hodin.

Hlásit se mohou pouze senioři, kteří žijí osaměle nebo pečují o nesoběstačného partnera. Letošní zahraniční rekreace se bude moci zúčastnit 79 lidí. Město jim na pobyt přispěje částkou 450 tisíc korun.

„Tyto rekondičně-ozdravné pobyty pro osamělé seniory v zahraniční organizuje město Havířov od roku 2006. Snažíme se touto cestou pomáhat odstraňovat osamělým starším lidem bariéry komunikace s jejich vrstevníky, získávat nové přátele a tím podporovat jejich aktivitu," uvedl havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk.

Další pobyty pro seniory pořádá město v tuzemsku. Letos je na programu 6 turnusů, na kterých od dubna do října vystřídá 242 seniorů. Příspěvek města je 308 tisíc korun.

„Pro dalších 40 osob je připraven rekondičně-ozdravný pobyt na Slovensku, kam jezdí především uživatelé příspěvkové organizace SANTÉ – centra ambulantních i pobytových sociálních služeb. Cílem těchto pobytů, na které z rozpočtu Havířova putuje 205 tisíc korun, je zlepšení zdravotní kondice účastníků, poskytnutí jim nevšedních zážitků a v neposlední řadě zvyšování jejich sebevědomí a důvěry ve vlastní schopnosti," dodala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.