Celý projekt s názvem Hrej fair play se odehrával v zázemí polského hokejového klubu JKH GKS Jastrzebie, který disponuje dostatkem kvalitních sportovišť. „S hokejovým klubem z Jastrzebie spolupracujeme již několik let, je proto logické, že jsme v rámci projektu Erasmus+ tuto spolupráci dále prohloubili,“ vyjádřil se za havířovskou stranu prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Nedílnou součástí byly besedy se sportovním psychologem, které se týkaly nejen zásad fair play, ale také týmové komunikace, principům sportovní motivace a sportovního chování. V praktické části pak hráči nabytou teorii přetavovali ve skutečnost při sportovních zápoleních v házené, fotbale či hokeji. Svou fyzickou zdatnost prokazovali v silovém pětiboji.

Do akce byli zapojeni také havířovští boccisté – sportovci s tělesným postižením na vozíku. Ti jednak představili hokejistům pravidla tohoto paralympijského sportu s názvem boccia, připravili pro ně ale také turnaj, ve kterém si hráči vyzkoušeli obtížnost této hry.

V celém projektu tak došlo nejen k mezinárodní a mezisportovní spolupráci, ale také k propojení zdánlivě odlišných světů sportovců „zdravých“ a sportovců s handicapem, což bylo velkým přínosem pro všechny zúčastněné nejen po stránce sportovní a fair play.