Každoroční vánoční posezení města s osamělými seniory se letos konalo trochu netradičně v předstihu. To však nebránilo tomu, aby ve vánočním duchu společně tradičně povečeřeli, poslechli si koledy a předali dárky.

„Akce se nese ve zcela vánočním duchu. Navazujeme na předešlá léta, kdy se senioři setkávali s vedením města přímo na Štědrý den. Náš odbor sociálních věcí si dal záležet na tom, aby dnešek našim občanům, kteří se cítí být osamělí, co nejvíce nahradil ty pravé společné Vánoce," uvedla během setkání havířovská primátorka Jana Feberová.

Sváteční posezení se seniory. Zdroj: Město Havířov

O účast na vánočním posezení byl z řad seniorů velký zájem. Pozvání však limitoval počet míst u štědrovečerní tabule. Přednost tak dostali ti, kteří se posezení v minulých letech nezúčastnili a také pár dobrovolníků z Adry.

„Pozváni byli osamělí senioři města, kteří se nám dopředu přihlásili na základě informací na stránkách města a v klubech seniorů. Přednost jsme dali těm seniorům, kteří na tomto setkání ještě nebyli. Pár účastníků nám navrhlo Dobrovolnické centrum Adry. Jedná se o seniory, kteří se taktéž cítí osamělí a zároveň pracují jako dobrovolníci. Přednostní účast na akci je takové malé poděkování. Je zde i pár seniorů, kterým jsme my jako město veřejným opatrovníkem," objasnila v úvodu setkání vedoucí sociálního odboru města Bernarda Urbancová.

Senioři si poslechli koledy z úst dětí ze základní umělecké školy v Havířově. Tradičně povečeřeli hrachovou polévku a rybí filé s bramborovou kaší. Společně si pak rozbalili dárky, které jim nadělilo město Havířov.

Sváteční posezení se seniory. Zdroj: Město Havířov